خدمات و سرویس‌ها

طراحی، نصب و راه‌اندازی آسانسور و پله‌برقی | سرویس و نگهداری

فروش آسانسور

فروش آسانسور پک، کابین آسانسور ، درب آسانسور و فریم آسانسور - انواع موتورهای استاندارد آسانسور اروپایی

نصب آسانسور

نصب دقیق و استاندارد انواع آسانسورهای هیدرولیکی و آسانسورهای گیرلس و با گیربکس در سراسر کشور

نگهداری آسانسور

بازدید دوره‌ای تعمیر و نگهداری، دریافت استاندارد از اداره‌های مربوطه بصورت کامل و دقیق همراه اعزام کارشناس متبحر

انواع آسانسور

آسانسورهای هیدرولیک:
– حرکت نرم و روان.
– عدم نیاز به موتورخانه در بالا.
– هزینه‌آهن‌کشی کمتر.
– ٪۱۲ صرفه‌جویی در فضای ساختمان.
– حرکت در جهت پایین بدون نیاز به برق.
– محدودت در سرعت (MAX 1M/S).
– محدودیت در تعداد طبقات (MAX 6 Floor).
– محدودیت در ترافیک (MAX 50 ST/H).
– حساسیت به‌تغییرات دمای روغن.

آسانسورهای پانورامیک (شیشه‌ای):

این محصول با طراحی بسیار دقیق و منطبق با استاندارد اروپا، از محصولات بسیار با کیفیت و خاص صنایع آسانسور ماندگار می‌باشد. درب و کابین‌های گرد، در دو مدل استیل و شیشه و یا تمام استیل تولید می‌گردد. این محصول با طراحی بسیار دقیق و منطبق با استاندارد اروپا می‌باشد.
آسانسورهای گرد را می‌توان در درون پاساژهای تجاری و اداری و حتی برای خانه‌های دوبلکس استفاده نمود. برای سلیقه‌های خاص که همیشه دنبال تفاوت هستند آسانسورهای گرد می‌تواند گزینه مناسبی باشد. آسانسور شیشه‌ای گرد یا آسانسور پانوراما دیدی ۳۶۰درجه داشته و شما در داخل فضا می‌توانید به تمامی جهات دید داشته باشید. علاوه بر دید پانوراما آسانسور شیشه‌ای گرد بسیار زیبا بوده و نمایی جذاب برای اماکن تجاری و اداری لوکس ایجاد می‌کند. نصب و اجرای آسانسور شیشه‌ای گرد سخت‌تر از آسانسورهای مکعبی است و نیاز به مهارت بالایی دارد.

آسانسورهای هوم لیفت:
آسانسورهای اختصاصی، هیدرولیک و مناسب ویلاها

باتوجه به تقاضای روزافزون برای نصب آسانسور در ساختمان‌های ویلایی، فروشگاه‌ها و مراکز خرید چند طبقه و شرکت‌های بزرگ، شرکت فنی مهندسی پیشگامان صنعت ماندگار اقدام به تشکیل یک کارگروه تحقیقاتی – عملیاتی در خصوص امکان سنجی و شرایط نصب آسانسورهای هوم لیفت کرده و پس از تعیین گزینه‌های مناسب و یافتن راهکارهای منطبق با ساختمان‌های مختلف، اقدام به نصب و راه‌اندازی انواع آسانسور هوم لیفت در ویلاها، ساختمان‌های مسکونی و تجاری، انواع فروشگاه و مرکز خرید نموده است و تاکنون موفق به نصب تعداد زیادی آسانسور هوم لیفت گردیده است.

آسانسورهای بیمارستانی:

این نوع آسانسورها جهت حمل و نقل در بیمارستان و یا تخت های اتاق عمل در مراکز درمانی از قبیل کلینیک‌ها، بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها نصب و راه‌اندازی می‌گردند. آسانسورهای بیماربر صنایع آسانسور ماندگار در دو سایز تخت‌بر ۱۶۰۰ کیلوگرم و تخت‌بر ۱۲۰۰ کیلوگرم با قابلیت استریل شدن خودکار کابین، درب و دکمه‌ها ارائه می‌شوند.

آسانسورهای خودروبر و آتش‌نشان:

امروزه عدم تامین پارکینگ برای خودروها روزبروز جدی‌تری شده و سازندگان آپارتمان‌ها نیز به‌منظور تامین هرچه بیشتر فضای پارکینگ، تمایل به افزایش تعداد طبقات در فضای زیرین ساختمان‌ها را دارند. به‌همین دلیل استفاده از آسانسور خودروبر از ملزومات ساختمان‌ها می‌باشد.
صنایع آسانسور ماندگار بعنوان یکی از شرکت‌های پیشرو و با سابقه در صنعت آسانسور کشور، در طراحی، اجرا و پشتیبانی آسانسور خودروبر، همواره در کنار مهندسان، معماران و طراحان بنام صنعت ساختمان کشور بوده است.

آسانسورهای باربر و صنعتی:

این دسته از آسانسورها همانطور که از نامشان مشخص است مربوط به کارخانجات و پروژه‌های صنعتی می‌باشد که برای هر صنعت بصورت جداگانه تعریف و اجرا می‌شوند. برخی مواقع این نوع آسانسورها در پروژه‌های غیر صنعتی نیز آماده می‌شوند.
– صنایع سد سازی.
– صنایع معدنی.
– صنایع نیروگاهی.
– صنایع پتروشیمی و پالایشگاه.
– صنایع دریایی.
– صنایع فولاد، مس، آلومینیوم و روی.
– کارخانجات مختلف تولیدی و صنعتی.

طراحی دکوراسیون داخلی

کابین دیزاین اولین و تنها نرم‌افزار تخصصی طراحی داخلی کابین آسانسور در خاورمیانه است، که به سفارش واحد طراحی داخلی شرکت فنی مهندسی پیشگامان صنعت ماندگار می‌باشد.
نرم‌افزار کابین دیزاین، امکان طراحی و تصویر سازی دیزاین داخلی کابین آسانسور متناسب با دکوراسیون ساختمان را قبل از ساخت به مشتریان می‌دهد، در این راستا گروه طراحی داخلی این مجموعه همکاری نزدیکی با مهندسان معمار و طراحان داخلی دارد.

قطعات اصلی آسانسور

آسانسورهای گیرلس:

 • کاهش تلفات و افزایش راندمان (به دلیل حذف گیربکس).
 • کاهش ابعاد و وزن.
 • ارجعیت استفاده در آسانسورهای بدون موتورخانه MRL.
 • کاهش صدا و لرزش.
 • استهلاک کم و عدم نیاز به سرویس و نگهداری پر هزینه.
 • کاهش خسارات زیست محیطی.
 • امکان استفاده در سرعت‌های بالا.
 • هزینه بالاتر نسبت به آسانسورهای گیربکسی.
 • لزوم طراحی و انتخاب مناسب اجزاء آسانسور.
 • نیاز به تجربه و اطلاعات کافی در زمان نصب و نگهداری.
 • محدودیت کاربرد در محیط های صنعتی آلوده به ذرات معلق.

چگونگی عملکرد موتور گیرلس:
در موتورهای گیرلس مغناطیس دائم، موتور با سرعتی برابر با میدان مغناطیسی دوار تولید شده توسط استاتور می‌چرخد. این همزمانی نتیجه طراحی موتوری متشکل از مغناطیس‌های دائم دور از مرکز در موتور است، بنابراین نیازی نیست که شار مغناطیسی عبوری از هادی‌های موتور تغییر کند تا باعث ایجاد میدان مغناطیسی مخالفی شود که چرخش میدان دوار استاتور را دنبال کند، چراکه موتور به خودی خود مغناطیسی است و در نتیجه نیازی به لغزش نیست.
مگنت‌های میدان مغناطیسی دوار استاتور را دنبال می‌کند، اگر به خوبی با مفهوم اینکه موتور گیرلس چیست آشنا شده باشید می‌توانید موتور سنکرونرا را بشناسید.

موتور مونتاتاری اروپا:
موتورهای آسانسور ایتالیایی به لحاظ کیفیت و راندمان بالا سرآمد دیگر موتورها می‌باشد. این کشور با تولید بهترین موتورهای آسانسور مقام اول را در صنعت آسنسور به خود اختصاص داده‌اند. با کسب این امتیاز و توزیع بالای انواع مختلف موتور آسانسور به سراسر دنیا، در این صنعت بزرگ بسیار مشهور و نامدار است.
موتورهای ایتالیایی از محبوبیت بالایی در نزد نصابان و استفاده کنندگان برخوردار است. این موتورها چندین سال است که در کشورمان مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از مطرح‌ترین برند موتور آسانسور در ایتالیا، موتور مونتاناری است. که در ادامه بیشتر با آن آشنا خواهیم شد.

آسانسورهای گیربکسی:

 • هزینه نصب ابتدایی و ارزان‌تر.
 • سادگی در نصب و خدمات دهی.
 • استهلاک بالا نسبت به سایر موتورها.
 • راندمان پایین‌تر نسبت به سایر موتورها.
 • صدا و لرزش در حرکت.
 • محدودیت در سرعت MAX 2.5M/S.

ریل آسانسور مونته‌فرو ایتالیا:
ریل آسانسور از جنس فولاد ساخته شده و وظیفه هدایت کابین آسانسور بصورت عمودی را دارد. ریل‌ها معمولا در شاخه‌های ۵متری و در ضخامت‌های گوناگون و نیز با سطح مقطعی T شکل تولید می‌شوند.

سیم بکسل گوستاوولف آلمان / تراول کابل دت‌وایلرچک
تراول کابل یک نوع کابل تخت است و رگ حیاتی ارتباط تابلو فرمان با اجزای هوشمند آسانسور نیز محسوب می‌شود که وظیفه آن رد و بدل کردن دستورهاست. این کابل همواره همراه کابین در چاه آسانسور درحال جابجایی است که ضروریست در انتخاب آن دقت شود تا برای عملکرد آسانسور مشکلی پیش نیاید.تراول کابل دت‌وایلرچک از مس مرغوب با روکش پلاستیکی بسیار انعاف‌پذیر و با دوام ساخته شده است، که در برابر حرکت و کشش مقاوم است و دچار پوسیدگی و پارگی نمی‌شود.تراول کابل را معمولا بصورت ۲۴رشته تهیه می‌کنند تا درصورت قطعی برخی رشته‌های داخلی کل سیستم از کار نیفتد و در باریکترین حالت تیز بهتر است کمتر از ۱۲رشته نباشد تا در طول مسیر گره نخورد.

فنی و مهندسی:
مهندسان آسانسور ماندگار با همکاری دانشگاه‌های صنعتی و با استفاده از تجربه تولیدکنندگان و شرکت‌های معتبر جهانی محصولاتی استاندارد را با نرم‌افزارهای تخصصی طراحی و تولید می‌کنند. گروه تحقیق و توسعه این مجموعه، تمامی محصولات را بصورت دوره‌ای مورد آزمایش و تست قرار می‌دهند، رقابت با برندهای برتر جهان نیازمند دانش مهندسی بروز و استفاده از مهندسان متخصص و همکاری نزدیک با شرکت‌های مونتاژ داخلی و خارجی می‌باشد.

نگهداری همه‌جانبه و مداوم:
این شرکت با بهره‌مندی از تجربیات چندین ساله و توانمندی‌های کادر اجرایی مجرب و متخصص خود و همچنین تجهیزات پیشرفته و دارا بودن انواع قعطات یدکی برندهای مختلف توانسته‌است بعنوان یک مرکز تخصصی بهنگام در حوزه تعمیرات و نگهداری آسانسور و پله‌برقی شناخته شود.

 • از سوار شدن بیش از حد درون کابین خودداری نمایید.
 • از سوار شدن کودکان به‌تنهایی در آسانسور جلوگیری نمایید.
 • حتما از خدمات سرویس‌های دوره‌ای شرکت‌های آسانسوری استفاده نمایید.
 • درهنگام شستشو از عدم نفوظ آب به داخل چاه آسانسور اطمینان حاصل نمایید.
 • هنگام استفاده از آسانسور به‌نوع کاربری آنها توجه داشته باشید. (مسافری ، باربر ، …)
 • درصورت تنها بودن در ساختمان از آسانسور استفاده نکنید، زیرا ممکن است در اثر قطع برق و یا خرابی در اسانسور محبوس شوید.

سیستم تماس سریع:
مشتریان ما می‌توانند تنها با فشار یک کلید مخصوص از داخل کابین آسانسور با ما تماس گرفته و مشکلات آسانسور خود را مستقیما با کارشناسان پشتیبانی درمیان بگذارند، این سیستم در هنگام توقف ناگهانی کابین در بین طبقات برای نجات مسافران بسیار کارایی دارد.

کنترل دقیق دوره‌ای:
علل بروز بسیاری از مشکلات، هزینه‌های اضافی و حوادث در آسانسورها، عدم انجام سرویس‌های دوره‌ای، نداشتن مهارت کافی و یا سهل‌انگاری و فراموشی سرویس‌کاران در هنگام بازرسی‌ها از آسانسور می‌باشد. جهت جلوگیری از بروز این گونه مشکلات و کنترل دقیق‌تر، پرسنل پشتیبانی شرکت صنعت ماندگار پس از گذراندن دوره‌های آموزشی تئوری و عملی و تایید کسب مهارت، با بهمراه داشتن چک لیست‌های سرویس و نگهداری آسانسور، کلیه موارد و قطعات را بصورت جرء به جزء و در سه‌مرحله (موتور و موتورخانه، چاه آسانسور، کابین و تجهیزات) طبق دستورالعمل‌های سازمان استاندارد، مورد بازرسی قرار خواهند داد.